Döntőbe jutott csapatunk a Kanizsa-kupán

Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a vajdasági Magyarkanizsán a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata.
VI. Kanizsa-kupa nemzetközi férfi kézilabdatorna,

MOL-Pick Szeged-HC Constanta (román) 32-23 (17-9) A. csoport,500 néző. V.: Herczeg, Südi.MOL-Pick Szeged: Sierra 1 – Sostaric 6/1, Balogh 2, Skube 2, Zubai 1, Bodó 4, Källman 1. Cs: Sego (kapus), Thiagus Petrus, Gorbok 4, Pedro 4/1, Buntic 1, Gaber 4, Blazevic, Bóka 1, Fekete, Sunajko 1/1. Edző: Juan Carlos Pastor.Constanta: Sijan – Laurentiu 1, Rakcseivics 2, Buricea 1, Angelovski 3, Vujadinovics 1, Nikolics 3. Cs: Vasile (kapus), Woisa, Crnoglavac 6, Saulescu 2, Soare, Munteanu 2/2, Nistor 1, Bologa. Edző: Djordje Cirkovics.

Kiállítások: 14, ll. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2.

Nekxe-Constanta 34-25.

B csoport: Meskov Breszt(fehérorosz)–Partizan Beograd(szerb) 33:23.Meskov Breszt- Metalurg Szkopje(macedon)23-36(10-16)

A MOL-Pick Szeged első csoportmeccsét játszotta péntek kora este a vajdasági Magyarkanizsán, a VI. Kanizsa-kupán. Az ellenfél az román Constanta volt, amely csütörtökön 34–25-re kikapott a horvát RK Nexétől. Sandro Obranovic orrtörés, míg Bánhidi Bence combsérülés miatt nem játszott, utóbbi a Sport 1 tévén mint szakkommentátor debütált. Bekerült a keretbe a szerb utánpótlás-válogatott Stefan Sunajko, aki először játszott a Pickben.
Stas Skube góljával kezdődött a meccs, amely kellő lendületet adott, 4–0-val indított a magyar együttes, majd Sierra is betalált, így 6–1-nél időt kértek a románok. Szólt a lelátón a „Csak előre!”. Nem állt le a Szeged, sőt, a 15. percben már 11–2 szerepelt az eredményjelzőn. A 15. percben teljes sort cserélt Pastor mester: kellett egy kis idő, mire felvették a ritmust, de a különbség így is tetemes maradt, és Matej Gaber is megszerezte első szegedi gólját, a félidőben 17–9-re vezetett a MOL-Pick.
Zubai-góllal indult a második félidő, jött a kapuba Sego. Pillanatok alatt tíz lett közte, de egy hullámvölgy után 23–17-re tornázta fel magát a román együttes. Sostaric remekelt, így ez átlendítette a holtponton a csapatot, amely 32–23-ra nyert.
MOL-Pick Szeged-RK Nexe (horvát) 24-21 (12-9) 800 néző. V: Herczeg, Südi. MOL-Pick Szeged: Sego – Pedro 4/2, Buntic 3, Skube 1, Gaber, Gorbok 3, Källman 1. Cs: Sierra (kapus), Blazevic, Zubai 2, Bóka 2, Thiagus Petrus, Balogh 3, Sostaric 5/1, Bodó Edző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4