Kézilabda Live

Bő keret a férfi Eb-selejtezőkre

Xavi Sabaté, a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya kihirdette bő keretét a november 2-i Lettország, valamint a november 6-i Hollandia elleni Eb-selejtezőkre.
A névsorban ezúttal nem lehet ott Nagy László, a Telekom Veszprém sérült jobbátlövője. A keret október 31-étől készül együtt Nyíregyházán, ahol a felújított Continental Arénában fogadja Lettországot, majd négy nappal később Hollandiában szerepel. A hazai mérkőzés előtt a B-válogatott Norvégia B-csapata ellen lép pályára.

A magyar férfi válogatott kerete:
Kapusok: BARTUCZ László (Csurgói KK), FAZEKAS Nándor (Balatonfüredi KSE), MIKLER Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: GULYÁS Péter (Telekom Veszprém), HARSÁNYI Gergely (Grundfos Tatabánya KC), IVÁNCSIK Tamás (Elverum, norvég)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BALOGH Zsolt (MOL-Pick Szeged)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), GYŐRI Mátyás (Balatonfüredi KSE), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya KC), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), ZUBAI Szabolcs (MOL-Pick Szeged)
Balátlövők: BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), ILYÉS Ferenc (Grundfos Tatabánya KC), IMAN Jamali (Meskov Breszt, fehérorosz), NAGY Kornél (Dunkerque HB Grand Littoral, francia)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (MOL-Pick Szeged), IVÁNCSIK Gergő (Telekom Veszprém)

A B-válogatott kerete:
Kapusok: BORBÉLY Ádám (Telekom Veszprém), HOLLÓ Balázs (Mezőkövesdi KC)
Jobbszélsők: HORNYÁK Péter (Csurgói KK), PÁSZTOR Ákos (Grundfos Tatabánya KC)
Jobbátlövők: LEIMETER Csaba (Grundfos Tatabánya KC), OLÁH Tamás (Orosházi FKSE-Linamar)
Irányítók: KONCZ András (CYEB Budakalász), SZÖLLŐSI Balázs (Grundfos Tatabánya KC)
Beállók: DEBRECZENI Dávid (Balatonfüredi KSE), HEGEDŰS Márk (B.Braun Gyöngyös)
Balátlövők: FALUVÉGI Rudolf (Csurgói KK), GERDÁN Tibor (Balatonfüredi KSE), KOLLER Tamás (Váci KSE), STRANIGG János (Mors-Thy Handbold, dán)
Balszélsők: KOVACSICS Péter (B.Braun Gyöngyös), LÁSZLAI Szabolcs (Ceglédi KKSE)

Tartalékok: SZEPESI István (Mezőkövesdi KC), RÉDAI Krisztián (CYEB Budakalász), FEKETE Bálint, BUJDOSÓ Bendegúz (FTC), PALLAG Péter (Ceglédi KKSE), KEMÉNY László (Balatonfüredi KSE)

Szövetségi edző: JUHÁSZ István

Férfi válogatott mérkőzések
November 2.
15:30 MAGYARORSZÁG B-NORVÉGIA B

Eb-selejtezők, 1. csoport, 1. forduló:
18:00 MAGYARORSZÁG-LETTORSZÁG
Nyíregyháza, Continental Arena

2. forduló:

November 6. 15:00
HOLLANDIA-MAGYARORSZÁG (tv: Sport1)
Hertogenbosch

A csoport 4. csapata Dánia.
A csoport 1-2. helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb 3. helyezettje vehet részt a 2018-as Európa-bajnokságon.

A magyar válogatott mérkőzései a további fordulókban:
2017. május 3. vagy 4.: Magyarország-Dánia
2017. május 6. vagy 7.: Dánia-Magyarország
2017. június 14. vagy 15.: Lettország-Magyarország
2017. június 17. vagy 18.: Magyarország-Hollandia

(MKSZ)

hird