Lékai vezérletével, biztos veszprémi siker

Szegeden került sor a bajnoki idény első férfi szuperrangadójára, amelyet magabiztosan, kilenc góllal nyert meg a nagyszerűen védekező vendég Veszprém.

Remek hangulatban, parázs küzdelem mellett rajtolt a rangadó, a Veszprém a sérült Nagy László nélkül lépett pályára. Felváltva estek a gólok, Manaszkov pedig már a 12. percben begyűjtötte második két perces büntetését. 8-8 után mindkét csapat több hibát követett el, tiszta helyzetek maradtak ki, majd Manaszkov találataival két gólos előnyre tettek szert a vendégek, miközben Alilovic két ziccert is hárított. A félidő hajrájára kettős emberelőnybe került a Veszprém, amit Lékai használt ki (11-14), ám Terzics is kapott egy két percet, így három büntetés húzódott át a második félidőre.
Jobban kezdett szünetet után a Veszprém, és hat gólos előnyre tett szert, majd Tönnesen két találatával már 23-15 lett az állás. Nem lassított a Veszprém, az utolsó öt percre 28-20-as vendégvezetéssel fordultak a csapatok, így végül kilenc találattal, biztosan nyerte az idény első rangadóját a bajnoki címvédő, és nagy lépést tett az alapszakasz-győzelem felé.

K&H férfi kézilabda liga, 7. forduló:
MOL-PICK SZEGED-TELEKOM VESZPRÉM 21-30 (11-14)

Szeged, 3000 néző.V.: Herczeg, Südi.
SZEGED: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 3 (2), Bánhidi 2, Blazevic, Bodó 3, Buntic 2, Fekete B., Gaber, Gorbok 3, Källman, Sigurmansson 1 (1), Skube 3, Sostaric 3, Thiagus Petrus 1 (1), Zsitnyikov. Edző: Juan Carlos Pastor.
VESZPRÉM: Mikler, Alilovic (kapusok), Ancsin 3, Blagotinsek 1, Győri, Ilics 2, Lékai 4, Ligetvári, Manaszkov 6, Marguc 4, Nilsson 3, Terzics, Tönnesen 7, Schuch, Ugalde. Edző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc.Hétméteresek: 4/3, ill. 0.