Befutott a vb-5. helyre a junior válogatott

Macedónia legyőzésével a 5. helyen zárt a magyar férfi junior válogatott az algériai U21-es világbajnokságon, ezzel minden idők 4. legjobb magyar eredményét érte el Gyurka János együttese, amely hat győzelemmel és három vereséggel zárta a vb-t.

A mieinket a negyeddöntőben hosszabbításban legyőző spanyol válogatott lett a világbajnok. Magyar sportdiplomáciai siker, hogy a döntő egyik versenybírója Soós Balázs volt.
Férfi U21-es világbajnokság, Algéria
Az 5. helyért:
MACEDÓNIA-MAGYARORSZÁG 22-26 (11-14)
Chéraga, V.: A. Konjicanin, D. Konjicanin (koszovóiak).
MACEDÓNIA: Tomovszki, Petrovszki (kapusok), Arszenovszki, Danilovszki, Dimitrovszki 1, Djonov, Jagurinovszki, Krstevszki, Kuzmanovszki 4, Lazarevszki, Neloszki 6, Palevszki, Silegov 1, Taleszki 4, Tankoszki 4, Velkovszki 2. Edző: Ile Temelkovszki.
MAGYARORSZÁG: Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok), Molnár 1, Fekete D., Ubornyák 1 (1), Szakály 1, Füzi, Schmid 3, Ligetvári 3, Kovács M. 8, Szita, Gábor, Tóth A. 1, Győri 2, Török 4, Varju 2. Edző: Gyurka János.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 0, ill. 5/2.

A 7. helyért: Oroszország-Tunézia 21-36 (9-18).A 3. helyért: Franciaország-Németország 23-22 (10-12).Döntő: Dánia-Spanyolország 38-39 (16-18, 34-34)