Győztes folytatás

Eredményes támadójátékkal három gólos győzelmet aratott a magyar válogatott a dániai Bygma Kupa 2. fordulójában Izland ellen.
Férfi Bygma Kupa, Dánia, 2. forduló:
Magyarország-Izland 30-27 (18-15)
Skjern,V.: Gjeding, Hansen (dánok).
Magyarország: Mikler, Fazekas, Borbély (kapusok), Ancsin 3, Balogh, Bánhidi 2, Bodó 2, Császár 5 (5), Gulyás, Harsányi 2, Iváncsik G., Jamali 2, Juhász 1, Lékai 5, Ligetvári 1, Nagy L. 6, Schuch, Szöllősi Sza., Zubai 1. Szövetségi kapitány: Xavi Sabaté.
Izland: Gustavsson 1, Edvardsson (kapusok), Arnarsson, Atlason 2, Elisson 2, Gudmundsson, A. Gunnarsson 1, B. Gunnarsson, Halgrimmsson, Helgason, Jonsson 1, Karason 3, Konradsson 2, Kristjansson, Magnusson 5 (4), Sigurdsson 1, Smarason 7, Svavarsson 2. Szövetségi kapitány: Geir Sveinsson.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5.

A torna 2. mérkőzésére Lékai és Balogh is bekerült a magyar keretbe, előbbi rögtön góllal kezdte a találkozót. Első emberelőnyét 0-2-re elveszítette a magyar válogatott, de 4-3-ra már újra a mieink vezettek, és az első negyedóra végén 9-6 volt az állás. Emberelőnyből egyenlítettek az izlandiak, 10-10 után lehetőséget kapott Harsányi és Ancsin, előbbi góljával újra a magyar együttes vezetett, majd Xavi Sabaté kért időt, és visszaállt a három gólos magyar vezetés két gyors indítást követően. A félidő végére ismét emberelőnyből zárkózott fel Izland, szünet előtt pedig Császár büntetőből betalált, így három gólos előnnyel vonulhattunk pihenni.

Magyar emberelőnnyel, majd kettős emberelőnnyel kezdődött a második félidő, így újra négy gól lett a mieink előnye, majd remek percek közvetkeztek, és 24-18 lett az állás, ezt követően azonban megállt a magyar támadójáték, és öt percen keresztül gólképtelen volt a válogatott. Smarasonnal bírt a legkevésbé a magyar védelem, 26-23-as állásnál kezdődött meg az utolsó tíz perc, majd Izland kétszer is betalált büntetőből. Lékai a végjátékra érkezett vissza a pályára, 27-26-nál Fazekas ziccert hárított az 57. percben, majd Lékai talált be. Jó védekezés után labdát szereztünk, Juhász indításból talált be, majd Fazekas védett átlövést, így biztossá vált a magyar siker, ráadásként még Lékai is betalált.

Dánia-Egyiptom 36-26 (17-13)

Férfi felkészülési mérkőzések a vb jegyében Európa szerte:Spanyolország–Lengyelország 30–20,Franciaország–Szlovénia 29–27,Oroszország–Fehéroroszország 31–26,
Brazília–Románia 25–24,Svédország–Norvégia 37–29,Argentína–Katar 25–30,Görögország–Törökország 30–22,Svájc–Szlovákia 29–18