Vereség Dániában

Az első félidőben még egészen jól tartotta a lépést a magyar férfiválogatott az olimpiai bajnok dánokkal, ám a második felvonásban győzött a rutin, és az északiak 35-27-re nyertek az Európa-bajnoki selejtezőn.
Férfi Európa-bajnoki selejtező, 1. csoport, 4. forduló:
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 35-27 (18-17)
Aarhus, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek).

Dánia: N. Landin, Möller (kapusok), Damgaard, Hansen 8, M. Landin 5, Larsen 5, Lindberg, Markussen, Möllgaard 1, Mortensen, Olsen 1, Svan 7, Söndergaard, Totf Hansen 2, Vest Kirkelokke 4, Zachariassen 2. Edző: Nikolaj Jacobsen.
Magyarország: Borbély, Székely (kapusok), Balogh 4, Bánhidi 2, Bodó 5, Győri 2, Iváncsik T. 5, Juhász 2, Lékai 4, Ligetvári 1, Schuch, Szepesi 1, Szöllősi, Vilovszki 1. Edző: Xavier Sabaté.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5.

A csoport másik mérkőzésén: Hollandia-Lettország 25-24 (13-14)
A csoport állása: 1. Dánia 7 pont, 2. Magyarország 5 p, 3. Hollandia 4 p, 4. Lettország 0 p

A csütörtöki, a Dánia ellen döntetlent hozó Európa-bajnoki selejtezőhöz képest igencsak megfogyatkozva utazott el az északiakhoz a magyar férfi kézilabda-válogatott: különböző okok miatt Császár Gábor, Jamali Iman, Mikler Roland és Nagy László sem tarthatott a társasággal.

A zömében fiatal és kevés rutinnal bíró játékosokkal felálló alakulat az esélyek dacára remekül kezdett az olimpiai bajnok ellen, rendre vezetett, sőt Bodó Richárd sorozatban szerzett harmadik góljával a 13. percben 8-5-re is vezetett. Állandósult a magyar előny, ám a félidő hajrájában fordult a kocka, és a hazaiak 18-17-es előnnyel vonultak a szünetre.

A fordulás után olykor egészen szokatlan felállásban láttuk a pályán a magyar együttest: az átlövő Ligetvári Patrik a balszélre került (ahogyan már az első félidőben is), míg a beálló Vilovszki Uros a jobbszélen kapott lehetőséget. A rutintalanabb játékosok nem teljesítettek rosszul, ám a védekezés és a kapusteljesítmény csak helyenként működött jól, a dánok többször is gyors indulásból találtak be. A végeredmény 35-27 lett, így Dánia magabiztosan vezeti az Eb-selejtező csoportot.

4. foduló
2. csoport:Lengyelország–Fehéroroszország 27–27 (13–15),Szerbia–Románia 27–22 (16–13).3. csoport:Bosznia-Hercegovina–Finnország 34–23 (19–12)
4. csoport:Izland–Macedónia 30–29 (16–16).5. csoport:Portugália–Svájc 27–22 (17–10).7. csoport:Litvánia–Belgium 33–28 (18–11)