Vereséggel zártuk a csoportkört

Két gólos vereséget szenvedtünk a belorusz válogatott ellen a csoportkör utolsó fordulójában. A magyar válogatott azáltal, hogy nem tudott pontot szerezni Fehéroroszország ellen, csoportja 4. helyén végzett, a vasárnapi nyolcaddöntőben Dániával találkozik.

Férfi vb, C-csoport, Rouen, 5. forduló:
Fehéroroszország-Magyarország 27-25 (15-13)
V.: Nacsevszki, Nikolov (macedónok).
Fehéroroszország: Matskevics, Saladszenka (kapusok), Asztrasapkin, Baranau, Brouka 6 (6), Jurinok 4, Karalek3, Kules 3, Padshivalau, Pukhouszki 6 (3), D. Rutenka 3, Silovics 2, Sinkel, Sumak, Tsitou. Szövetségi kapitány: Jurij Sevcov.
Magyarország: Mikler, Fazekas (kapusok), Ancsin 1, Balogh 2, Bánhidi 2, Bodó 2, Császár 7 (2), Gulyás, Harsányi 1, Jamali 1, Juhász 7 (1), Lékai 1, Ligetvári 1, Schuch, Szöllősi Sz., Zubai. Szövetségi kapitánya: Xavi Sabaté.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc.Hétméteresek: 10/9, ill. 5/3.

Utolsó csoportmérkőzésünkön ezúttal Mikler kezdett a kapuban, védekezésben Császár, Zubai, Schuch, Ligetvári, Jamali és Juhász kapott szerepet, támadásban Schuchot és Ligetvárit Harsányi és Balogh váltották. Bánhidi szerezte a mieink első találatát, majd Jamali góljával már a magyar válogatott vezetett (3-2). 6-6 után emberhátrányba kerültünk, majd Juhászt is kiküldték, így közel egy percig csak négy mezőnyjátékosunk lehetett a pályán. Az első negyedórát követően Lékai és Ancsin is lehetőséget kapott, majd Gulyás játszott a jobbszélen, a mieink azonban támadásban többször is a blokkba lőttek. Juhász indításgóljai révén azonban rendre egyenlítettünk. A félidő utolsó percei az ellenfélnek sikerültek jobban, és két gólos belorusz vezetéssel zárult a játékrész.

Császár gólja vezette be a 2. félidőt, de a fehéroroszok gyakran találták meg a lyukakat a magyar védőfalon. Harsányi szemfüles passza után Juhász talált be (18-17), Császás kihagyott egy hetest, de a kipattanót belőtte, így hosszú idő után egyenlítettünk a 45. percben. Kettős emberhátrányba kerültünk, de Balogh így is betalált, azonban folyamatosan az ellenfél vezetett, Brouka hetesével ráadásul 24-22 lett az állás az 52. percben. Újabb fehérorosz gólt követően Xavi Sabaté időt kért, majd felváltva estek a gólok. ezt követően Zubai kapott kiállítást, amelyet újabb belorusz gól követett. Végül két gólos vereséget szenvedve a 4. helyen zárt a csoportban a magyar válogatott, így vasárnap Dánia ellen lép pályára a nyolcaddöntőben.

Chile-Szaúd-Arábia 25-26 (13-13)
Németország-Horvátország 28-21 (13-9)

A csoport végeredménye: 1. Németország 10 p (159-107), 2. Horvátország 8 p (148-126), 3. Fehéroroszország 4 p (134-145), 4. Magyarország 4 p (147-138), 5. Szaúd-Arábia 2 p (123-157), 6. Chile 2 p (122-160)

A csoport első négy helyezettje jutott a január 22-i nyolcaddöntőbe.

A D-csoport
Bahrein-Argentína 17-26 (8-13),Svédország-Egyiptom 33-26 (15-9),Katar-Dánia 29-32 (16-14)

A D-csoport végeredménye: 1. Dánia 10 p (157-130), 2. Svédország 8 p (162-111), 3. Egyiptom 6 p (138-143), 4. Katar 4 p (127-129), 5. Argentína 2 p (108-137), 6. Bahrein 0 p (110-152)