A Motor Zaporizzsja legyőzésével nyolcaddöntős a Szeged

mol-pick-szeged

A MOL-Pick Szeged idegenben, ideiglenes, kijevi otthonában győzte le 29-25-re az ukrán Motor Zaporizzsja együttesét a Bajnokok Ligája hetedik fordulójában. Ezzel az eredménnyel elérték a kitűzött célt, a nyolcaddöntőbe jutottak.
A Szeged gólszerzői Balogh 7, Bombac 7, Mindegía 5, Parrondo 3, Prodanovics 2, Källman 2, Zubai 1, Blazevic 1, Vadkerti 1 voltak.

Az első, szeptember 28-i meccsen a MOL-Pick Szeged elég nehezen győzött 27-26-ra, azóta viszont valósággal megtáltosodott, és találkozóit rendre megnyerte.
A Juan Carlos Pastor által irányított együttes rendkívül magabiztosan játszott az első félidőben, és Dean Bombac, valamint Balogh Zsolt vezetésével négygólos előnyre tett szert. A második játékrészben sem engedte magához közel az ellenfelet, folyamatosan tartotta a négy-öt gólos különbséget. A vége előtt pár perccel három gólra feljött a Zaporizzsja, ráadásul emberelőnybe is került, de Jose Manuel Sierra bravúrjainak, valamint Balogh újabb találatának köszönhetően ezt szakaszt is átvészelte a Szeged (23-27). A Motor Zaporizzsja ezzel az utolsó lehetőségét is elszalasztotta, a Szeged pedig magabiztosan nyert. Ilyés Ferencet sajnálatos combsérülése miatt most nélkülöznie kellett csapatának.
A Következő mérkőzés december 6-án lesz hazai pályán, a csoport első helyéért a lengyel Kielcét fogadják. Külön pikantériája a mérkőzésnek, hogy a Kielcének a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Talant Dujshebaev a vezetőedzője.

Vasárnapi mérkőzések:
Kielce (lengyel)-Schaffhausen (svájci) 13.30
Aalborg (dán)-Dunkerque (francia) 16.50

A D csoport állása: 1. Kielce 12 pont/6 mérkőzés (188–162), 2. Szeged 12/7 (198–182), 3. Aalborg 5/6, 4. Zaporizzsja 4/7, 5. Schaffhausen 3/6, 6. Dunkerque 2/6

A C csoport szombati fordulója:
MKB-MVM Veszprém – Csehovszkije Medvegyi (orosz) 18.15
Vardar Szkopje (macedón)-Celje (szlovén) 19.00
Montpellier (francia) – Rhein-Neckar Löwen (német) 21.00

A csoport állása: 1. Veszprém 12 pont, 2. Szkopje 7, 3. Löwen 6 (177-167), 4. Montpellier 6 (188-193), 5. Celje 4, 6. Csehov 1

A csoportok első négy helyezettjei jutnak a nyolcaddöntőbe.