A szlovén Velenje nyerte a csurgói tornát!

Kisebb késéssel kezdődött el a hazai rendezésű tornánk döntője, hiszen a Maribor(szlovén) és a Varazsd(horvát) közti bronzmérkőzés csupán büntetőkkel dőlt el a szlovén csapat javára.

A finálé aztán egy kihagyott csurgói hetessel indult, Mikita azonban hamar javítani tudott.
Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, tizenkét perc után ismét döntetlen volt az állás.
Ellenfelünk felállt fal ellen sokszor tehetetlen volt, ám a villámgyors középkezdéseikkel, lerohanásaikkal többször is kifogtak a néha rendezetlen védelmünkön.
Mi ellenben több ziccert is elhibáztunk, így a sárga mezes velenjeiek nagyobb előnyt tudtak kiharcolni (8:12).
Cavor hetesével, valamint Varjú két góljával hamar visszajöttünk a meccsbe (11:12), a félidő pedig Ratajec, majd Halász találatával zárult.

A második félidő elején rögtön ziccert rontottunk, amit sajnos góllal büntetett a Gorenje, akik bizonyították, hogy kapus poszton sem állnak rosszul, hiszen a Varazsd ellen remeklő Zaponsek után ezúttal Baznik parádézott.
Nálunk a védések ellenben ezúttal hiányoztak, tény azonban, hogy többször is kiszolgáltatott helyzetben maradtak hálóőreink.
Idővel sajnos Cavor is kidőlt, akinek ráestek a bokájára és a folytatásban már nem tudta vállani a játékot.
A találkozó végén már lassította a játékot a tavalyi szlovén ezüstérmes, akik végül 28:25-ös győzelemmel nyerték meg a tornát.

CSURGÓI KK – RK GORENJE VELENJE(szlovén) 25:28 (12:13)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok.
Csurgó: Bartucz, Balogh T. (kapusok), Gazdag 1, Jerebie 2, Astrashapkin 5, Hadziomerovic, Hanusz 1, Rodrigues, Szkokán, Mikita 3, Pordán 2, Radjenovic, Cavor 6 (3), Oslak, Varjú 2, Halász 2. Vezetőedző: Sótonyi László.Velenje ld.:: Medved 9 (5), Mitrovic 7, Cehte 4 gól.
Kiállítások: 2 ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/3 ill. 5/5.