Csurgó-egy változás a programban

A japán válogatott ellen is megmérkőzünk a nyári felkészülés során.
A Carlos Ortega által vezényelt japán válogatott Magyarországon edzőtáborozik, és ez idő alatt a mieink ellen is megmérkőzik. A találkozó időpontja augusztus 9. (17:00) lesz, a mérkőzésre pedig Csurgón kerül sor, ám a találkozó egyelőre még zárt kapus lesz.

Közben hivatalossá vált az osztrák torna programja is, melyre augusztus 20. és 21. között kerül sor. A mieink az A csoportba nyertek besorolást és az ellenfeleink az osztrák élvonalbeli Leoben, valamint az egyaránt másodosztályú Köflach valamint Graz csapatai lesznek. A B csoportba az osztrák első osztályú Bruck, a másodosztályú Trofaiach, a horvát élvonalbeli Porec és a szlovák – szintén első osztályú – Sala került. A három csoportmérkőzésünkre – melyek helyszíne Barnbach lesz – szombaton (augusztus 20.) kerül sor, míg a helyosztókat vasárnap rendezik.

A torna részletes programja:

Augusztus 20. (szombat), Barnbach:

12:15: Union JURI Leoben – Csurgói KK
13:30: Csurgói KK – HSG Remus Bärnbach/Köflach
17:15: Csurgói KK – HSG Holding Graz

Augusztus 21. (vasárnap), Graz:

10:00: Mérkőzés a 7. helyért (az A és B csoport 4. helyezettjei)
11:30: Mérkőzés az 5. helyért (az A és B csoport 3. helyezettjei)
14:30: Bronzmérkőzés (az A és B csoport 2. helyezettjei)
17:30: Döntő (az A. és B csoport 1. helyezettjei)

A csoportmérkőzések játékideje 2 x 20 perc (félidő 7 perc), míg a helyosztóké 2 x 25 perc (félidő 10 perc).

További információ, hogy a felújított Sótonyi László Sportcsarnok átadása, és az ezzel járó megnyitóünnepség miatt a hazai rendezésű torna elődöntői egy órával később, 17 (RK Gorenje Velenje – RK Varazdin) és 19 (RK Maribor Branik – Csurgói KK) órakor kezdődnek.