Parádézott a Németh-csapat

Magas fölénnyel győzedelmeskedett a magyar női kézilabda-válogatott Szigetszentmiklóson pénteken a Provident-kupa keretei között megrendezett mérkőzésen az osztrák válogatott ellen. A nagy különbség 13 találat volt, 36-23-as végeredménnyel zárult a meccs. Bár az első félidőben még közel sem volt ekkora az eltérés a két csapat dobta gólok száma között (15-12), a mieink végül összekapták magukat és méltón öregbítették hírnevüket.

NŐI KÉZILABDA
PROVIDENT-KUPA
1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 36–23 (15–12)
Szigetszentmiklós, 500 néző. V: Arntsen, Röen (norvégok)
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. 1 – Bognár-Bódi 3, BULATH 8 (3), Szucsánszki 3, Horváth B. 2, KLIVINYI 4, Kovacsics. Cs: Kiss É. (kapus), Triscsuk, Szekerczés 1, Tóth G. 2 (1), Mészáros R. 1, Orbán Adrienn 2, SCHATZL 4, PLANÉTA 3, Mayer 2. Szövetségi kapitány: Németh András
AUSZTRIA: Blazek – Grausenburger 2, Engel 7 (6), Magelinskas 2, Grigaite, BERISHA 5, Plach. Cs: Herrmann (kapus), Budecevic, Kaiser 3, Mauler 2, Goricanec 2, Wess, Scheffknecht. Szövetségi kapitány: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 11. p.: 7–3. 15. p.: 9–7. 19. p.: 12–7. 27. p.: 15–10. 34. p.: 19–13. 40. p.: 22–17. 45. p.: 27–18. 48. p.: 30–19. 54. p.: 34–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6