Győzelem, továbbjutás!

Nagy küzdelemben, három gólos győzelmet aratott a magyar női válogatott Lengyelország ellen a női kézilabda-világbajnokság B-csoportjának 4. fordulójában, így Kim Rasmussen együttese készülhet a nyolcaddöntőre.
Az első két gólt az ellenfél szerezte, majd Görbicz szedte össze saját „lepattanóját” a kapufáról, és szépített, Schatzl pedig szép labdaszerzés után lerohanásból egyenlített. Görbicz hetesből is betalált, majd Kovacsics kétszer is gólt szerzett szép egyéni akcióból. Kisfaludy helyett Mayer érkezett beállóba, majd eredményesen védekeztünk ki egy emberhátrányt. Szucsánszki a 14. percben lépett pályára először, és rögtön egy parádés gólpasszal mutatkozott be, először vezettünk. Emberhátrányban Kovacsicsot Háfra váltotta támadásban, a csapatok pedig fej-fej mellett haladtak. Háfra góljával vezettünk először két góllal, Kovacsics gólja után pedig időt kért Lengyelország, miután a magyar védekezés remekül összeállt. Mészáros érkezett a védelembe és beállóba, 12-10-nél pedig Kim Rasmussen is időt kért. Kovacsics remekelt, az 5. gólját jegyezte a 29. percben, végül két gólos előnnyel vonulhattunk szünetre (13-11).

Klivinyi átlövésből talált be a 2. félidő elején, majd Bíró indításából Bódi lőtt gólt. Bíró jól teljesített, az átlövések is „ültek”, így 19-13-as magyar vezetésnél kértek időt a lengyelek a 36. percben. 21-16 után Szekeres lerohanásból volt eredményes, a lengyelek megnyitották a védekezésüket, Schatzl góljával azonban már nyolc góllal vezettünk a 44. percben (24-16). Kisfaludy arcra ütésért piros lapot kapott a 45. percben, Kudlacz-Gloc pedig szemmel láthatóan komoly orrsérülést szenvedett. A szélsőink nagyon éltek, tartottuk a nyolc gólos előnyt, az utolsó tíz percben Kovács Anna, majd Lukács is szerepet kapott, utóbbi gólt is lőtt. Három lengyel gólt követően Kovacsics szerezte meg nyolcadik gólját, Zácsik pedig átlövésből talált be, ezzel biztossá vált a magyar győzelem, valamint a nyolcaddöntőbe való továbbjutás.

Kovacsics Anikó: – Nagyon boldog vagyok, igazi csapatként küzdöttünk, nagyon jó ezzel a társasággal együtt győztesnek lenni.

Kim Rasmussen: – Nagyon büszke vagyok a lányokra, végig kontrollálták a mérkőzést, megérdemelték a sikert. Érzelmileg nem volt számomra könnyű a meccs, hiszen először találkoztam ellenfélként a lengyelekkel, de ezt ki kellett zárnom.

24.Női világbajnokság, B-csoport, 4. forduló:
LENGYELORSZÁG-MAGYARORSZÁG 28-31 (11-13)
Bietigheim, V: Alpaidze, Berezkina (oroszok).
LENGYELORSZÁG: Placzek, Gawlik (kapusok), Achruk 6, Drabik 2, Górna, Grzyb 4 (1), Janiszewska 3, Kobylinska 4, Kozlowska, Kudlacz-Gloc 8 (1), Lisewska, Michalow, Roszak 1, Szarawaga, Urtnowska, Zawistowska, Zych. Szövetségi kapitány: Leszek Krowicki.
MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 5, Görbicz 5 (2), Háfra 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 3, Kovács A., Kovacsics 8, Lukács 1, Mayer, Mészáros, Schatzl 4, Szekeres 1, Szöllősi-Zácsik 1, Szucsánszki. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.,Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.

SVÉDORSZÁG-ARGENTÍNA 38-24 (17-13)

A csoport állása: 1. Norvégia 6 p, 2. Svédország 6 p, 3. Magyarország 4 p, 4. Csehország 4 p, 5. Lengyelország 2 p, 6. Argentína 0 p

A-csoport:PARAGUAY-SZLOVÉNIA 22-28 (9-18),ROMÁNIA-ANGOLA 27-24 (14-14)

A csoport állása: 1. Románia 8 p, 2. Szlovénia 6 p, 3. Franciaország 4 p, 4. Spanyolország 4 p, 5. Angola 0 p, 6. Paraguay 0 p