Idegenben:veszprémi siker,szegedi vereség

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 1. forduló:
CELJE PIVOVARNA LASKO (szlovén)-TELEKOM VESZPRÉM 31-39 (18-16)

Celje,4000 néző.V: Geipel, Helbig (németek).
CELJE: Lesjak, Pantjar (kapusok), Anic 3 (1), Beciri 1, D. Dujshebaev 2, Jurecic 1, Kodrin 1, Mackovsek 2, Makuc, Malus 1, Gal Marguc 4 (1), Mitrovics 1, Mlakar 8, Razgor 2, Suholeznik, Vujovics. Edző: Branko Tamse.
VESZPRÉM: Alilovic, Mikler (kapusok), Accambray 1, Blagotinsek 2, Gajic 4 (2), Ilics 5 (2), Lékai 11, Manaszkov 1, Gasper Marguc 5 (1), Nagy L. 4, Nilsson, Schuch, Sulic 2, Terzics, Tönnesen, Ugalde 4. Edző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.

Az 50. percig szorosan alakult a Veszprém bemutatkozása a 2017-18-as Bajnokok Ligájában, végül a magyar együttes biztosan, nyolc góllal győzött a szlovén Celje otthonában.

Meskov Breszt (fehérorosz)-PGE Vive Kielce (lengyel) 28-25 (15-11),Flensburg Handewitt (német)-Aalborg (dán) 30-27 (13-15),THW Kiel (német)-PSG Handball (francia) 22-25 (10-12)

A-csoport:

HBC NANTES (francia)-MOL PICK SZEGED 30-26 (18-15)

Nantes,V: Nikolov, Nacsevszki (macedónok).

NANTES: Dumoulin, Siffert (kapusok), Balaguer 2 (1), Burics 1, Claire 4, Emonet, Faluvégi 2, Feliho, Gurbindo 4, Klein 6, Lagarde 1, K. Lazarov 2, Matulic, O. Nyokas 4, Pechmalbec, Tournat 3. Edző: Thierry Anti.
SZEGED: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 5 (4), Bánhidi 2, Blazevic 1, Bodó 1, Buntic, Gaber 1, Gorbok 2, Källman 3, Rodriguez Alvarez, Sigurmansson, Skube 2, Thiagus Petrus, Sostaric 1, Zsitnyikov 1. Edző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4.

Remekül kezdett a Szeged Nantes-ban a férfi BL A-csoportjának első fordulójában, ám az első negyedórát követően visszaesett a védekezése, és szünetre három gólos hátrányba került. A 2. félidőben a magyar együttes két gólnál nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez, így vereséggel kezdte a sorozatot.

IFK Kristianstad (svéd)-PPD Zagreb (horvát) 28-28 (14-16),Orlen Wisla Plock (lengyel)-HC Vardar (macedón) 22-26 (9-13),Rhein Neckar Löwen (német)-FC Barcelona Lassa (spanyol) 31-31 (12-18)