Nők, az esélyesek jutottak az elődöntőbe

A női torna a negyeddöntőkkel folytatódott.Meglepetést a hazai brazilok szolgáltatták, mert simán kikaptak az eddig erőlködő Hollandoktól.

A találkozó érdekessége, hogy olyan játékosok léptek pályára mindkét oldalon, akik a magyar NB I-ben is hamarosan találkoznak. A hollandoknál a Győrben játszó irányító Groot és a védekező specialista Broch, a fradiban ősszel bemutatkozó beállós Snelder. A braziloknál a győri Amorin, valamint a vácra igazolt Nascimento, Arenhart és a fehérvári színekben Piedade. A franciák a hosszabbításban verték a jól kezdő spanyolokat, de a végére elfogyott Penáék ereje.A fradi gólzsákja 13-szor volt eredményes, de ez sem segitett az elődöntőbe jutáshoz.Az oroszok szokásukhoz hiven bedarálták az Angólaiakat. Norvégia biztosan nyert a svédek ellen, Grimsbő kapus 56% védett.Szinte megbabonázta a sárga mezeseket.
Eredmények: Hollandia-Brazilai 32-23(12-11),Oroszország-Angóla 31-27(18-14),Norvégia-Svédország 33-20(19-7),Franciaország-Spanyolország 27-26(23-23,5-12).
Elődöntők:Oroszország-Norvégia és Franciaország-Hollandia.