Tornagyőzelem! Az ausztriai torna döntőjében a HC Bruck csapatát győztük le.

Felemás hírekkel indult a mai napunk, hiszen Borut Oslak fájdalmai enyhültek reggelre, így ő végül pályára is lépett a vasárnapi döntőben.

Faluvégi Rudolf lábában viszont törést diagnosztizáltak, ami azt jelenti, hogy rá hosszabb időre nem számíthatunk.

A mai találkozónkon a tegnap – hozzánk hasonlóan – minden találkozóját megnyerő osztrák élvonalbeli Bruck volt az ellenfelünk.
Kezdéskor Sótonyi mester a Balogh T., Oslak, Halász, Jerebie, Radjenovic, Cavor, Szkokán sornak szavazott bizalmat, “Caki” góljával pedig mi szerzetük meg a vezetést egy kivédekezett osztrák támadás után.
A félidő sokáig szorosan alakult, 16 perc után azonban sikerült ellépnünk három góllal is (9:6).
A 25 perces félidő után végül négy találattal tudtunk vezetni, a fiatal Szkokán góljával zárult az első játékrész.

A fordulás után Mikita két találatával az addigi legnagyobb különbség alakult ki (15:9), ám az osztrákok nem adták fel és kihasználva a kelleténél több emberelőnyös helyzeteiket, később többször is sikerült három találatra faragni a hátrányukat. A jobbszélső Breg nem nagyon tudott hibázni, de a korábbi maribori, valamint velenjei Simic is sokszor megtréfált bennünket.
Három gólnál közelebb azonban nem tudtak férkőzni, így magabiztos teljesítménnyel hódítottuk el a kupát.

HC BRUCK – CSURGÓI KK 19:22 (9:13)
Csurgó: Balogh T., Balogh Á. (kapusok), Varjú 1, Halász 2, Pordán, Gazdag 1, Rodrigues, Cavor 8, Hadziomerovic, Oslak 1, Szkokán 2, Mikita 4, Jerebie, Hanusz, Radjenovic 1, Astrashapkin 2. Edző: Sótonyi László
Az ellenfél legeredményesebb játékosai: Breg 8 (2), Gasperov 3 gól.
Kiállítások: 10, ill. 18 perc.Hétméteresek: 2/2 ill. 2/0

A torna legjobb játékosának Stefan Cavort választották, míg a legjobb kapus Thomas Echberger (HSG Graz), a gólkirály pedig Martin Breg (HC Bruck) lett.