3. hely Norvégiában

Möbelringen Kupa, Norvégia.

Nagyot küzdött, és sok hibával játszott ugyan a magyar válogatott a Möbelringen Kupa zárásának főként Görbicz Anita zsenialitásának köszönhetően a hajrában szerzett góllal legyőzte Dél-Korea válogatottját a világbajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén.

OROSZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 35-33 (18-17)
OROSZORSZÁG: Utkina, Kalinyina (kapusok), Dmitrjeva 8 (1), Ilina, Kocsetova 3 (3), Makejeva 3, Makina, Malasenko, Manaharova 4, Markova, Matlasova, Petrova 1, Punko 3, Samokina 1, Saposnyikova, Szabirova 2, Vedekina 4, Vjahirjeva 6. Szövetségi kapitány: Jevgenyij Trefilov.
MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 2, Görbicz 1, Háfra 2, Kisfaludy, Klivinyi 4, Kovács A. 1 (1), Kovacsics 8 (2), Lukács 3, Mayer, Mészáros, Schatzl 7, Szekeres 2, Szöllősi-Zácsik 1, Tóth G. 2. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3.
NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 29-24 (11-12)

NORVÉGIA: Grimsbö, Lunde (kapusok), Arntzen 2, Brattset 1, Christensen, Gigstad Fauske, Herrem 2, Kristiansen 5 (3), Kurtovic, Löke 7, Mörk 5, Mortensen Ingstad, Oftedal 3, Rösberg Jacobsen 1, Skogrand 1, Sa. Solberg 2. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson.
MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 2, Gávai, Görbicz, Háfra 4, Klivinyi 3, Kovács A. 5 (4), Kovacsics 2, Mayer 2, Mazák-Németh, Mészáros, Schatzl 2, Szekeres, Szöllősi-Zácsik 4, Tóth G.. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4.

MAGYARORSZÁG-DÉL-KOREA 28-27 (13-12)

MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 4, Gávai 1, Görbicz 11 (2), Háfra, Kisfaludy 2, Klivinyi 2, Kovács A., Kovacsics, Lukács, Mayer, Mazák-Németh, Szekeres, Szöllősi-Zácsik 3, Tóth G. 5. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
DÉL-KOREA: Ju Hui, Park Sae-young (kapusok), Choi Su-min 2, Gim Bo-eun 3, Gwon Han-ha 8 (4), Jo Ha-rang 1, Kang Eun-hye, Kim Hee-jin, Kim Seon-hwa, Lee Mig-yeong, Ryu Eun-he 8 (1), Sim Hae-in 5, Song Hye-soo, Song Ji-eun, Song Ji-young, Yu So-yeong. Szövetségi kapitány: Jae-won Kang.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: – Nagyon nehéz mérközést nyertünk meg, támadásban nem tudtunk elég szélesen játszani, és nem tudtunk eleget lőni távolról, emiatt sok belemenést követtünk el a gyors koreai védelem ellen. Amikor azonban kellett, a csapatkapitány Görbicz Anita az élre állt és óriásit lendített a többieken. Norvégia ellen 55 percig jól teljesítettünk, de rosszul fejeztük be a meccset. Ma nem játszotunk jól, de nyertünk, jó hajrával, és ennek örülök.

A zárófordulóra Mészáros és Schatzl kapott pihenőt a magyar keretből, a mérkőzés pedig két magyar góllal és egy Janurik-bravúrral kezdődött. A belső posztokon Tóth, Görbcz és Klivinyi kezdte a találkozót, a koreaiak középről voltak eredményesek, így megnyitottuk a védekezést, a 17. percben azonban egyenlített Korea (6-6). Átlövő posztra Zácsik és Háfra érkezett, előbbi rögtön góllal tette le névjegyét. Ennek ellenére hullámvölgybe kerültek a mieink, támadásban és védekezésben is sok volt a magyar hiba, többnyire állva vártuk a koreai lövőket. Az utolsó percekre aztán határozottabbá vált a védelem, Janurik egyre-másra mutatta be a bravúrokat, támadásban is jobban folyt a labda, így egy 5-0-s rohammal 12-10-re fordítottunk, és szünetre is előnnyel mehettünk.

A második félidőre Bíró Blanka érkezett a kapuba, Kovács Anna pedig jobbátlövő poszton kapott lehetőséget. A szünet nem tett jót a mieinknek, 13-15-nél időt is kért Kim Rasmussen. Bíró két büntetőt is hárított, de nem tudtunk egyenlíteni, bár a 7-6 elleni játékból eredményesek voltunk, de határozottabb, pontosabb védekezés kellett volna az egyenlítéshez. Koreai időkérést követően végül 21-21-gyel fordultunk az utolsó tíz percre, de emberhátrányban kétszer is az üres kapuba talált az ellenfél. Innen is tudtunk egyenlíteni, 27-27-nél Zácsik fölélőtt, majd egy perccel a vége előtt az ázsiaiak kértek időt. Az ellenfél mellélőtt, majd Kim Rasmussen kért időt 24 másodperccel a vége előtt 27-27-nél. Hosszú lefolyású támadást követően Görbicz belőtte a győztes gólt, saját maga 11. találatát, így sikerrel zárta a tornát a magyar válogatott, a 3. helyen. A csapat december 2-án, szombaton Norvégia ellen kezdi meg a világbajnokságot a németországi Bietigheimben.

Norvégia-Oroszország 27-27 (14-13).Norvégia-Dél-Korea 39-28 (22-12),Dél-Korea-Oroszország 30-34 (14-16)

A torna végeredménye: 1. Norvégia 5 p (+16), 2. Oroszország 5 p (+6), 3. Magyarország 2 p, 4. Dél-Korea 0 p-