Női Bl. mérkőzés

KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 2. FORDULÓ FTC RAIL CARGO HUNGARIA–LARVIK HK (norvég) 30–27 (19–14)

KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 2. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGARIA–LARVIK HK (norvég) 30–27 (19–14)
Syma-csarnok, 3000 néző. V: Krkacev, Kolevski (macedónok)
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 2, PENA 9, SZUCSÁNSZKI 4, Szamoránsky P. 2, Zácsik 2, Schatzl 1. Csere: Tomasevics (kapus), Szekeres, Mészáros 1, Szekerczés 3 (3), HORNYÁK D. 5, Szarka 1, Lukács, Cifra. Edző: Elek Gábor
LARVIK: Hasanic – KURTOVIC 5, N. Mörk 7 (6), Hammerseng 3, Frafjord 4, Breistöl 1, T. Mörk 2. Csere: Molid Söbstad, I. Johansen, Breivang, EDIN 1, S. Solberg 3. Edző: Tor Odvar Moen
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/6
Kiállítások: 14, ill. 2 perc.

Izgalmasan indult a találkozó. A vendég norvégoknál négy lengyelországi világbajnok is pályára lépett. Nora Mörk,Kurtovic, Solberg és Molid, de ez nem zavarta meg a remek napot kifogó Penát. A spanyol átlövő szórta a gólokat. A kapuban, ahogy összel bemutatta Szikora ismét remekelt.(milyen kár, hogy a vb-n nem kapott lehetőséget a legjobb formában lévő magyar kapus). A 2015. év legjobbjának választott Szucsánszki Zita remekül mozgatta társait és az első félidő végefelé Ő többször volt eredményes.A szünet után erölködtek a vendégek Nora Mörk vezérletével, de a fradi végig vezetve biztosan nyert.