Kézilabda Live

Sorsoltak a Bajnokok Ligájára

Pénteken este Ljubljanában kisorsolták a 2017/18-as idény női és férfi Bajnokok Ligája csoportbeosztását.
A nők mezőnyében a címvédő Győri Audi ETO a B-csoportba került, amelyben a Rosztov-Don (orosz), az FC Midtjylland (dán) és a Brest Bretagne (francia) csapatával találkozik, míg az FTC-Rail Cargo Hungaria a C-csoportba került, ahol a HC Vardarral (macedón), a Larvikkal (norvég), és a 2. selejtezőcsoport továbbjutójával találkozik. A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe. A férfiaknál a Telekom Veszprém a B-, míg a MOL-Pick Szeged az A-csoportban kezdi meg a küzdelmeket. A csoportelsők közvetlenül a negyeddöntőbe jutnak, a csoportok 2-6. helyezettjei pedig a nyolcaddöntőben folytathatják.

Női Bajnokok Ligája, 2017/18:
A-csoport: CSM Bucuresti (román), Nyköbing Falster (dán), Krim Mercator Ljubljana (szlovén), Vistal Gdynia (lengyel)
B-csoport: Győri Audi ETO, Rosztov-Don (orosz), FC Midtjylland (dán), Brest Bretagne (francia)
C-csoport: HC Vardar (macedón), Larvik (norvég), FTC-Rail Cargo Hungaria, 2. selejtezőcsoport továbbjutója
D-csoport: Buducnost (montenegrói), Metz (francia), SG BBM Bietigheim (német), 1. selejtezőcsoport továbbjutója

A csoportok 1-3. helyezettjei a középdöntőbe jutnak, a középdöntők 1-4. helyezettjei vehetnek részt a negyeddöntőkben.

A csoportkör (6 forduló) időpontjai: 2017. október 6-8., 2017. október 13-15., 2017. október 20-22., 2017. november 3-5., 2017. november 10-12., 2017. november 17-19.

A selejtező csoportbeosztása:
1. csoport: Vipers Kristianstad (norvég), Podravka Vegeta (horvát), Kastamonu Belediyesi (török), HC Gomel (fehérorosz)
2. csoport: Thüreinger HC (német), H 65 Höörs (svéd), Hypo Niederösterreich (osztrák), Mecalia Atlético Guardes (spanyol)
A selejtezőcsoportok 1. helyezettjei jutnak a csoportkörbe.

A középdöntő (6 forduló) időpontjai: 2018. január 26-28., 2018. február 2-4., 2018. február 9-11., 2018. február 23-25., 2018. március 2-4., 2018. március 9-11.
Negyeddöntők: 2018. április 6-8. és 2018. április 13-15.
FINAL4 (Budapest): 2018. május 12-13.

Férfi Bajnokok Ligája, 2017/18
A-csoport: FC Barcelona Lassa (spanyol), HC Vardar (macedón), Rhein-Neckar Löwen (német), PPD Zagreb (horvát), Orlen Wisla Plock (lengyel), MOL-Pick Szeged, IFK Kristianstad (svéd), HBC Nantes (francia).
B-csoport: Telekom Veszprém, Vive Tauron Kielce (lengyel), PSG Handball (francia), Aalborg (dán), Meskov Breszt (fehérorosz), Celje Pivovarna Lasko (szlovén), Flensburg-Handewitt (német), THW Kiel (német).

A csoportkör (14 forduló) időpontjai: 2017. szeptember 13-17., 2017. szeptember 20-24., 2017. szeptember 27.-október 1., 2017. október 4-8., 2017. október 11-15., 2017. november 1-5., 2017. november 8-12., 2017. november 15-19., 2017. november 22-26., 2017. november 29.-december 3., 2018. február 7-11., 2018. február 14-18., 2018. február 21-25., 2018. február 28.-március 4.

C-csoport: Abanca Ademar León (spanyol), Skjern (dán), Gorenje Velenje (szlovén), Kadetten Schaffhausen (svájci), Dinamo Bucuresti (román), Elverum Handball (norvég)
D-csoport: HC Metalurg (macedón), HC Motor Zaporozsje (ukrán), Montpellier (francia), Besiktas Mogaz (török), Csehovszki Medvegyi (orosz), 1. selejtezőcsoport továbbjutója

A hatcsapatos csoportok 1. és 2. helyezettjei keresztbe játszanak oda-visszavágó alapon a nyolcaddöntőbe jutásért, amelyben az A- és B-csoportok 2. helyezettjeivel találkoznak.

A selejtező (2017. szeptember 1-3.) csoportbeosztása: Sporting CP (portugál), Tatran Presov (szlovák), Alpla Hard (osztrák), Cocks (finn).
A selejtező győztese vehet részt a C- vagy D-csoport tagjaként a csoportkörben.

A nyolcaddöntők (2018. március 21-25. és 2018. március 28.-április 1.) párosításai:

A-csoport 2.-C- és D-csoport egyik továbbjutója
B-csoport 2.-C- és D-csoport másik továbbjutója
A-csoport 3.-B-csoport 6.
A-csoport 4.-B-csoport 5.
B-csoport 3.-A-csoport 6.
B-csoport 4.-A-csoport 5.

Negyeddöntők: 2018. április 18-22. és 2018. április 25-29.
FINAL4 (Köln): 2018. május 26-27.
(MKSZ)

hird