2. hely az Európa Bajnokságon

Utolsó mérkőzését játszotta a svédországi Európa-bajnokságon a magyar női válogatott, amelyen 26-26-os döntetlent ért el a nyáron olimpiai bajnoki címet szerző orosz válogatott ellen. Ezzel az eredménnyel a 12. helyen zártuk a kontinenstornát
Női Európa-bajnokság, Svédország
II-es középdöntő csoport, 3. forduló:
MAGYARORSZÁG-OROSZORSZÁG 26-26 (14-13)
Helsingborg, 700 néző.V.: Kurtagic, Wetterwik (svédek).
Magyarország: Kiss É., Szikora (kapusok), Bódi 2, Dombi, Erdősi 1, Görbicz 2, Hornyák D. 4, Kisfaludy 2, Klivinyi 5, Kovács A. 6 (4), Lukács 2, Mészáros, Planéta, Schatzl 2, Szekeres, Triscsuk. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Oroszország: Kalinina, Trusova, Utkina (kapusok), Dmitrieva 7 (2), Gorshenina, Kozhokar 1, Makeeva, Postnova 3, Sabirova 2 (1), Samokhina 1, Sen 3, Skorobogatchenko 2, Sudakova 3, Vyakhireva 3, Zhilinskayte V. 1, Zhilinskayte Y. Szövetségi kapitány: Yevgeni Trefilov.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.

Utolsó Eb-mérkőzésünkön az olimpiai címvédő oroszok ellen a magyar válogatott számára a tét leginkább a presztízs megőrzése lehetett, hiszen az már korábban eldőlt, hogy a miénk a torna 11-12. helyén végeznek. Görbicz kihagyott büntetőjével kezdődött a találkozó, majd az első negyedórában fej-fej mellett haladtak a csapatok. Összeállt a magyar védekezés, majd 9-8-nál Kim Rasmussen kért időt. Ezúttal a szélekről is eredményesek voltunk, de három gólos magyar vezetést követően felzárkóztak, majd egyenlítettek az oroszok a 28. percben, végül Klivinyi találataival vezettünk a szünetben.

Remekül kezdte a magyar válogatott a 2. játékrészt, a négy gólos vezetéshez is volt labdája, de 19-16 után egyenlített az ellenfél, majd időt kértünk. Átvette a vezetést az ellenfél, de Lukács találatával egyenlítettünk. Rendkívül szorosan alakult a végjáték, 25-25 után hetesből az oroszok találtak be az 57. percben, de Hornyák egyenlített. Az utolsó percben már nem esett gól, így végül küzdelmes meccsen döntetlent játszott az olimpiai bajnok ellen a magyar válogatott, és a 6. helyén zárta középdöntő-csoportját az Eb-n.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: – Büszke vagyok a lányokra, mert az utolsó két mérkőzésen olyan teljesítményt nyújtottak, amiért csak dicsérhetem őket. Két gyenge mérkőzés mellett további négy találkozón jól teljesítettünk ennyi sérült mellett is. Természetesen a végére nagyon elfáradtak a játékosok, éppen ezért is örülök neki, hogy sikerült pontszerzéssel befejeznünk az Európa-bajnokságot.

Kovács Anna: – Arra készültünk, hogy át tudjuk játszani a nagyon erőteljes orosz védelmet, ez sokszor sikerült is, és alapvetően támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk az utolsó Eb-meccsen, de az oroszok elleni találkozó megmutatta azt is, miben kell még fejlődnünk a jövőben.

Dánia–Románia 21–17 (12–10) Ld: Hansen 9, Tranborg 4, ill. Buceschi 4, Neagu 3
Csehország–Norvégia 24–35 (17–18) Ld: Hrbková 7, Luzomová 3, Kordovská 3, ill. Mörk 6, Herrem 5, Ingstad 5, Kristiansen 5.

I.csoport (Göteborg))
Svédország–Németország 22–28 (9–12) Ld: Hagman 4, Gulldén 3, ill. Bölk 5, Wohldold 4
Szerbia–Franciaország 21–28 (12–15) Ld: Sztoiljkovics 6, Pop-Lazics 5, ill. Ayglon, Nze Minko 6-6
Spanyolország–Hollandia 24–29 (13–15) Ld: Martín 6, Pena 4, ill. Polman 10, Groot 5.