Kiütéses győzelemmel csoportelső a magyar válogatott

Nem volt egy súlycsoportban a magyar és a finn válogatott vasárnap Érden, a mienk 31 gólos sikerükkel csoportgyőztesként jutottak ki a svédországi Európa-bajnokságra.
Női Eb-selejtező, 5. csoport, 6. forduló:
MAGYARORSZÁG-FINNORSZÁG 44-13 (21-5)
Érd, 1200 néző.V.: Alijev, Agakisijev (azeriek).
MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Dakos 2, Erdősi 3, Kisfaludy 1, Klivinyi 4, Kovács A. 5, Kovacsics 5, Lukács 6, Mészáros, Orbán A. 4, Schatzl 2, Szekeres 1, Szucsánszki 3, Triscsuk 4 (3), Zácsik 4. Szövetségi kapitány: Elek Gábor, Ambros Martin.
FINNORSZÁG: Koskinen, Back, (kapusok), Cainberg 5, Genberg, Harri, Hilli 2, Holopainen 1, Kulju 1, Lassinharju, Lilqvist, Lindholm 3, Näräkkä, Pettersson, Rehnberg 1, A. Roos, Väyrinen. Szövetségi kapitány: Jan Hagman.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 0.

A mérkőzés előtt Novák András, a Magyar Kézilabda Szövetség főtitkára köszöntötte Kovacsicz Mónikát, aki a közelmúltba lépett pályára 150. alkalommal a magyar válogatottban. A magyar válogatott Janrurik – Lukács, Kovács, Szucsánszki, Kisfaludy, Zácsik, Schatzl kezdősorral rajtolt, védekezésben Kovács helyett Szekeres kezdett utolsó Eb-selejtezőnkön, amelyen győzelemre volt szükségünk az amatőrökből álló finnek ellen a csoportelsőséghez, és az ezzel elérhető kedvező Eb-kiemeléshez. A feszes magyar védelem mellett a vendégek nem tudtak a kapunkba találni, így 3-0 után rögvest időt is kértek az északiak. A 10 .percben aztán ismét letette a T-betűt Jan Hagman, 5-0-s magyar vezetésnél. Végül a 15. percben Hilli törte meg a jegyet, és betalált 7-0 után. Ezt követően a mieink „sort” cseréltek, lehetőséget kapott Orbán, Kovacsics, Mészáros, Tricsuk, Klivinyi és Erdősi is, majd az újonc Dakos is lehetőséghez jutott. Finoman fogalmazva sem volt egy súlycsoportban a két válogatott, a 28. percben a huszadik magyar gólt Kovacsics kínai figurából dobta, teljessé téve az első játékrész magyar gálaelőadását. Szünetben tizenhat gólos magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidőben Bíró Blanka kapott lehetőséget a mieinknél a kapuban, aki rögvest védéssel mutatkozott be, de a támadással sem volt gond: nyolc perc alatt nyolc gólt pakoltak be az ellenfél kapujába. A két magyar szövetségi kapitány valamennyi játékosnak közel egyenlő játékidőt biztosított, a mieink az utolsó negyedórában már a harminc(!) gólos különbség elérése érdekében játszottak. Végül ez sikerült is, 31 találattal nyertek a mieink, és csoportelsőként jutottak ki a svédországi Eb-re.

Elek Gábor: – Remekül lehozták a meccset a lányok, megbeszéltük, hogy becsülettel hajtunk végig, és igyekszünk élvezni a játékot, ez sikerült is. Példamutatón teljesített a csapat ma is, és az elmúlt hónapokban is. Remek időszakot zártunk, ezúton is szeretném megköszönni a játékosoknak, Ambrosnak és a stábnak a közös munkát, valamint a Magyar Kézilabda Szövetségnek, öröm volt együtt dolgozni.

Ambros Martín: – Csodálatos befejezése volt ez a meccs a válogatottbeli munkánknak. Tudtuk, hogy megnyerjük a meccset.

Lengyelország-Szlovákia 28-25 (15-13)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 10 p, 2. Lengyelország 10 p, 3. Szlovákia 4 p, 4. Finnország 0 p

A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja vehet részt a decemberi svédországi Európa-bajnokságon.