22.Nöi VB. Dánia, biztos két pont!

Újabb fölényes siker

Pénteken Japán ellen játszotta utolsó csoportmérkőzését a magyar női válogatott a dániai világbajnokságon. Szünetben a mieink hat góllal vezettek, és végül tíz gólos győzelmükkel ismét az A-csoport élére álltak. Amennyiben Dánia legyőzi Montenegrót, Magyarország nyeri az A-csoportot, és a nyolcaddöntőbe, azaz az olimpiai selejtezős hely eléréséért a B-csoport 4. helyezettjével találkozik.

Női világbajnokság, 2015. december 5-20., Dánia
A-csoport, 5. forduló:
MAGYARORSZÁG-JAPÁN 31-21 (17-11)
Herning, játékvezetők: Schulze, Tönnies (németek).
MAGYARORSZÁG: Kiss É., Bíró (kapusok), Bódi 2, Bulath, Erdősi 1, Görbicz 2, Kovacsicz 2, Kovacsics 3, Mayer 2, Planéta 2, Szamoránsky 2, Szekeres, Szucsánszki 2, Tomori 3, Triscsuk 6 (1), Zácsik 4. Szövetségi kapitány: Németh András.
JAPÁN: Hida, Fujima, Kametani (kapusok), Fujii 6 (2), Hara 2, Honda 2, Ikehara, Ishino, Ishitate 2, Kawamura 1, Matsumura 2, Nagata, Sunami 1, Tanabe 1, Tanaka, Yokoshima 4. Szövetségi kapitány: KURIYAMA Masamichi.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3.

NYILATKOZATOK

A mieink Kiss É. – Kovacsicz, Tomori, Szekeres, Szucsánszki, Zácsik, Kovacsics összeállításban kezdtek, támadásban pedig Szamoránsky váltotta Szekerest. Jól kezdte a találkozót a magyar együttes, sorra jöttek a szerzett labdák védekezésben és a gólok elöl, így 6-2-es vezetésünknél már a 8. percben időt kért Japán, és támadásban a kapus helyett becserélt játékossal próbálkozott emberhátrányban, védekezésüket pedig kinyitották. Ez sem zavarta meg a mieinket, okos játékkal hamar nyolc gólossá vált az előny. Az első negyedórát követően Kovacsiczot és Kovacsicsot Bódi és Erdősi váltotta, pályára lépett Görbicz is. 13-5-nél Németh András is időt kért, Szucsánszki és Tomori pihenőt kapott, Bulath és Triscsuk kapott lehetőséget. Kiss Éva kiválóan védett, a japán kísérletek több mint felét hatástalanította, bár félidő végéhez közeledve fogyott a mieink koncentrációja. Szünetben megnyugtató hat gólos magyar előnyt mutatott az eredményjelző.

A második félidőre Bíró Blanka állt a kapuba, pályára lépett és egyből bombagólt szerzett Planéta, beállóba pedig Mayer érkezett. Az extrém ódon megnyitott japán védekezéssel szemben sok befutással alakították ki helyzeteiket a magyarok, ezzel kilenc gólra nőtt az előnyünk, hiszen Bíró Blanka is 3 védéssel kezdett. A 40. perctől Szucsánszki és Zácsik már pihent, Tomori pedig támadásban a balátlövő posztján tért vissza. Kovacsicz szép akciót követően szerzett gólt, ezzel először vezettünk tíz góllal. A különbséget a találkozó végére is megtartották a mieink, így magabiztosan szerezték meg negyedik sikerüket. Amennyiben Dánia legyőzi Montenegrót, Magyarország csoportgyőztes, minden más esetben az A-csoport 2. helyén végez.

TUNÉZIA-SZERBIA 21-43 (10-23) A csoport állása: 1. Magyarország 8 p (146-121), 2. Montenegró 7 p (126-92), 3. Dánia 6 p (113-90), 4. Szerbia 5 p, 5. Japán 2 p, 6. Tunézia 0 p.

B-csoport:
KÍNA-ANGOLA 29-32 (11-15),HOLLANDIA-LENGYELORSZÁG 31-20 (14-9) A B-csoport állása: 1. Hollandia 9 p (183-116), 2. Svédország 7 p (143-109), 3. Lengyelország 6 p, 4. Angola 4 p, 5. Kína 2 p (141-180),6. Kuba 0 p (98-149)

C-csoport:
ARGENTÍNA-DÉL-KOREA 22-29 (12-14), BRAZÍLIA-FRANCIAORSZÁG 21-20 (11-9

A csoport állása: 1. Brazília 9 p, 2. Franciaország 7 p, 3. Dél-Korea 6 p (138-125), 4. Németország 4 p (114-95), 5. Argentína 2 p, 6. Kongói DK 0 p

D-csoport:
PUERTO RICO-KAZAHSZTÁN 30-27 (18-14), ROMÁNIA-OROSZORSZÁG 27-30 (16-17)

A csoport állása: 1. Oroszország 10 p, 2. Spanyolország 6 p (122-69), 3. Norvégia 6 p (130-80), 4. Románia 4 p, 5. Puerto Rico 2 p, 6. Kazahsztán 0 p