A dánok ellen tarolás!

A Montenegrótól elszenvedett súlyos vereség másnapjára teljesen megújult a magyar válogatott, és a tizenkétezer hazai néző által űzött dánok ellen jó védekezéssel és Szucsénszki ellenállhatatlan támadójátékával szerzett előnyt.

Női világbajnokság, 2015. december 5-20., Dánia
A-csoport, 4. forduló:
20:45 MAGYARORSZÁG-DÁNIA 29-22 (15-12)
MAGYARORSZÁG: Kiss É., Bíró (kapusok), Bódi, Bulath 1, Erdősi, Görbicz 3, Kovacsicz 2, Kovacsics 1, Mayer 1, Planéta, Szamoránsky 5, Szekeres, Szucsánszki 8, Tomori 3, Triscsuk 3 (3), Zácsik 2. Szövetségi kapitány: Németh András.
DÁNIA: Toft, Poulsen (kapusok), Burgaard 2, Fisker 1, Gravholt 2, Hansen 3, Holmsgaard 1, Jensen, L. Jörgensen 3(1), S. Jörgensen 4 (3), Kristiansen 3, Nielsen, Nörgaard Osterballe, Okkels 1, Pedersen 2, Skov. Szövetségi kapitány: Klavs Bruun Jörgensen.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.

A magyar-dán találkozót megelőzően Montenegró begyűjtötte a pontokat Tunéziával szemben, a szerbek pedig megszerezték első győzelmüket Japán ellen, így a magyar csapat még nem tudhatta biztosnak nyolcaddöntőbeli helyét.
Fantasztikus hangulatban, telt ház, tizenkétezer néző előtt kezdődött a találkozó, a mieink a Kiss – Kovacsicz, Tomori, Szucsánszki, Szamoránsky, Zácsik, Kovacsics felállásban kezdtek, védekezésben pedig Szamoránskyt Szekeres váltotta. A találkozó elsó gólját Szucsánszki szerezte, hét perc alatt háromszor is betalált, 5-2-re vezetett a magyar csapat. Tomori emberhátrányban talált be egyéni akcióból, 7-6-ra zárkóztak a dánok, Kiss Évát pedig Bíró Blanka váltotta a kapuban az első negyedóra végén, és rögtön védésekkel mutatkozott be, Szucsánszki pedig a mérkőzés harmadánál már hét gólnál járt. Görbicz találatával 13-8-ra vezettünk, de már a második két perces büntetést kaptuk indokolatlanul. Németh András a 25. percben időt kért, az előnyünk pedig szünet előtt négy gólra nőtt, végül Gravholt állította be a félidei eredményt.A második félidő dán góllal kezdődött, de utána Kovacsics, majd Kovacsicz is betalált. 19-14 után kicsit megállt a magyar támadójáték, de csak néhány percre, mert Tomori szép akcióból gólt szerzett, és 21-15-ös magyar vezetést mutatott az eredményjelző. A dánok teljesen megnyitották védekezésüket, de erre gólokkal felelt a magyar válogatott, így az 50. perctől ismét hatos fallal találtuk magunkat szembe 25-17-nél. Sorra jöttek a magyar gólok, és nem lehetett kétséges a biztos győzelem, Dániában a dánok ellen! Sikerével a magyar válogatott már biztos nyolcaddöntős, és legrosszabb esetben a csoport 3. helyén végez, de egy Japán elleni győzelemmel akár csoportelső lehet.

MONTENEGRÓ-TUNÉZIA 37-26 (19-12),SZERBIA-JAPÁN 27-22 (13-12) A csoport állása: 1. Montenegró 7 p (126-92), 2. Dánia 6 p (91-61), 3. Magyarország 4 p (86-78), 4. Szerbia 3 p (103-111), 5. Japán 2 p (97-107), 6. Tunézia 0 p (87-139)B csoport Svédország-Kina 47-28,Lengyelország-Angola 29-27,Hollandia-Kuba 45-23. A B-csoport állása: 1. Hollandia 7 p (153-96), 2. Svédország 5 p (96-81), 3. Lengyelország 6 p (115-104), 4. Angola 2 p (112-125), 5. Kína 2 p (84-101),6. Kuba 0 p (98-149)

Az “A” csoportból Magyarország ezzel a győzelemmel továbbjutott, de ha a dánok legyőzik Montenegrót, Tomoriék pedig verik a japánokat, akkor a csoport első helye is elérhető. Ami azt is jelentené, hogy Angola lehet az ellenfél. Ha a másodikok vagyunk, akkor a másik csoportból a lengyelek kapjuk jelenlegi állás szerint.