A szerbek is kipipálva,Tomori tizesével!

A Tunézia ellen aratott 39-20-as győzelem után vasárnap a nyitófordulóban Montenegróval döntetlent játszó Szerbia ellen lépett pályára a magyar válogatott a dániai világbajnokság 2. fordulójában. Remek első negyedórát követően felzárkóztak a délszlávok, de végül folyamatosan vezetett a magyar válogatott, a hajrában pedig bebiztosította sikerét, és hat góllal múlta felül második ellenfelét, ami szinte biztossá tette a nyolcaddöntőbe jutásunkat.

Női világbajnokság, 2. forduló
A-csoport:
SZERBIA-MAGYARORSZÁG 26-32 (16-18)
Herning, játékvezetők: Lenci, Lopez Grillo (argentinok).
SZERBIA: Risovics, Kacsarevics (kapusok), Bandelier, Georgijev 1, Janjusevics 3, Kacsarevics, Krpez-Slezak 5 (1), Liscsevics 3, Petrovics, Prijovics, Radojevics 5, Radosavljevics 1, Rajovics, Stevin, Sztoiljkovics 4, Trifunovics, Zsivkovics 4 (1). Szövetségi kapitány: Szasa Boskovics.
MAGYARORSZÁG: Kiss É., Bíró (kapusok), Bódi 1, Bulath, Erdősi, Görbicz 2 (2), Kovacsicz 3, Kovacsics 1, Mayer 1, Planéta, Szamoránsky 2, Szekeres, Szucsánszki 4 (1), Tomori 10, Triscsuk 1, Zácsik 7. Szövetségi kapitány: Németh András.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3.

Magasan megnyitott védekezéssel kezdte a meccset a magyar válogatott és az első három percben háromszor is betalált Risovics kapujába., Tomori pedig öt perc múltán már három gólnál járt (4-2). Kiss Éva büntetőt hárított, majd az emberhátrányunkat 2-1-re megnyertük, 8-4-nél pedig időt kért Szerbia. A 15. percben Szucsánszki kisebb sérülést szenvedett, így Görbicz váltotta, ekkor pedig Zácsik érzett rá a góllövés ízére. Kicsit lankadt a koncentrációnk a támadás-befejezéseknél, így 16-11-nél a 23 percben Németh András időt kért. A szerbek keményitették a védekezésüket, és több indításgóllal próbáltak közelebb zárkózni, ami figyelmetlenségünk miatt sikerült is.

A második félidőre a magyar kapuba Bíró, a balszélre Erdősi érkezett, az első gólt Szerbia szerezte – emberhátrányból. Egy gólra is megközelített minket az ellenfél, de Bíró több bravúrt is bemutatott, Zácsik is folytatta a gólgyártást, így négy gólossá vált az előnyünk, amikor a szerbek időt kértek a 42. percben (24-20). A mieink két irányítóval támadtak, 24-21-nél hosszú percekig nem született gól, Németh András ismét időt kért. Tomori helyére érkezett Triscsuk az 50. percben, a mieink pedig a szerb edző reklamálása miatt kerültek emberelőnybe. A Tomori által kiharcolt büntetőt Szucsánszki értékesítette, majd Tomori betörésből volt eredményes. Bíró továbbra is szállította a védéseket, és ugyan emberhátrányba kerültünk, de Szucsánszki három perccel a vége előtt betalált, ami már a győzelmet sejtette, majd újra betalált, így másfél perccel a vége előtt négy találattal vezettünk. A végén már potyogtak a gólok, végül hat gólos lett a magyar győzelem, az eddigi négy ponttal pedig szinte már biztos a továbbjutás a nyolcaddöntőbe.

LENGYELORSZÁG-SVÉDORSZÁG 30-31 (13-15)

A B-csoport állása: 1. Hollandia 4 p (79-45), 2. Svédország 4 p (68-53), 3. Lengyelország 2 p (57-53), 4. Kína 2 p (60-72), 5. Kuba 0 p (52-66), 6. Angola 0 p (47-74)