Irány a világbajnokság!

A hazai pályán elért kilenc gólos győzelme után Pozsonyban döntetlent ért el a magyar női válogatott, így magabiztosan jutott ki a németországi világbajnokságra.
Női vb-selejtező, visszavágó:
SZLOVÁKIA-MAGYARORSZÁG 24-24 (10-11)
Pozsony, 7000 néző.V.: Pandzsics, Szatordzsija (bosnyákok).
SZLOVÁKIA: Gubiková, Medvedová (kapusok), Bujnochová, Habanková 3, Holesová, Jakubisová 5 (2), Kucerová 1 (1), Mikulcik 3, Minarciková 2, Olsovská, Pastorková, Rajnohová 1, Rebicová 1, Rechtorisová 1, Skolková 6, Szarková 1. Szövetségi kapitány: Dusan Poloz.
MAGYARORSZÁG: Bíró, Kiss É. (kapusok), Bódi 2, Görbicz 8 (3), Hársfalvi 2, Kisfaludy 1, Klivinyi 3, Kovacsics 1, Lukács, Mayer 2, Pálos-Bognár, Schatzl 1, Sirián 2, Szekeres, Szöllősi-Zácsik 2, Tóth G., Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.

Az 1. mérkőzésen: Magyarország-Szlovákia 28-19 (14-8)
Továbbjutott Magyarország 52-43-as összesítéssel.

A magyar válogatott első három lövése sikertelen volt a vb-selejtező visszavágóján, Gubiková mindent védett, ám Bíró Blanka jól teljesített a mieinknél, így két egy szlovák gól esett, majd a 8. percben végre megtört a jég, Görbicz büntetőből talált be, majd Schatzl egyenlített. 3-3 után átvette a vezetést a magyar válogatott, Szlovákia időt kért, majd Sirián talált be Görbicz remek passzából. Klasszis irányítónk betörésből is gólt szerzett, 9-6-ra alakítva ezzel az állást a 23. percben. A félidő végül 11-10-es magyar vezetésnél ért véget, a szlovákok időn túl tudtak csak gólt szerezni, így annulálták a találatot a bosnyák játékvezetők.

Szünet után Mayer, majd Görbicz növelte az előnyt, és folyamatosan magyar előnyt láthattunk, de a félidő közepén több hiba után fordított a szlovák együttes, és 17-16-ra vezetett. A szlovákok vérszemet kaptak, míg a mieink több hibával játszottak. Kiss Éva helyére Bíró Blanka tért vissza az 52. percben, és jobban összeállt a mieink játéka, 23-20-ra alakították az állást, majd két szlovák gól következett. Az 59. percben Görbicz ismét eredményes volt, de a végén a szlovákok az egyenlítésért támadhattak, és gólt is szereztek, így döntetlennel zárult a találkozó, a magyar csapat összesítésben kilenc góllal múlta felül ellenfelét, és kijutott a decemberi világbajnokságra.

A mérkőzés előtt: Pozsonyban eddig tíz alkalommal játszott mérkőzést a magyar női nemzeti együttes, igaz, Szlovákia ellen még nem léptünk pályára, legutóbb pedig 1991-ben szerepelt a csapat a volt magyar fővárosban. Tétmérkőzésen Csehszlovákiát az 1978-as vb-n 14-13-ra legyőztük. Szlovákiában a házigazdák ellen tétmeccsen a mérlegünk 2 győzelem, valamint egy két gólos vereség, tehát nincs olyan precedens a két válogatott párharcaiban, amely számunkra kedvezőtlen lenne a debreceni kilenc gólos győzelmet követően.

Kim Rasmussen ettől függetlenül nem volt elégedett az 1. mérkőzésen látottakkal, hiszen mint elmondta, lett volna rá lehetőség, hogy jóval nagyobb különbséggel győzzünk, azonban a csapat nem mutatott jó formát szombaton, így van mit javítani a szezon utolsó női válogatott meccsén, hiszen ha a vb-re való kijutást nem is fenyegeti veszély, a világbajnokság jegyében érdemes minden alkalmat kihasználni a játék tökéletesítésre.

A további európai vb-selejtezőkben:
Svédország-Macedónia 46-27 (26-11)Az 1. mérkőzésen: Macedónia-Svédország 20-31 (9-12)Továbbjutott Svédország kettős győzelemmel, 77-47-es összesítéssel.

Ausztria-Románia 24-33 (13-11). Az 1. mérkőzésen: Románia-Ausztria 34-29 (17-16)Továbbjutott Románia kettős győzelemmel, 67-53-as összesítéssel.

Szerbia-Olaszország 34-16 (14-4). Az 1. mérkőzésen: Olaszország-Szerbia 23-33 (11-16)Továbbjutott Szerbia kettős győzelemmel, 67-39-es összesítéssel.

21:00 Spanyolország-Ukrajna.Az 1. mérkőzésen: Ukrajna-Spanyolország 24-24 (10-16)

Június 15.:
17:00 Fehéroroszország-Montenegró.Az 1. mérkőzésen: Montenegró-Fehéroroszország 33-26 (12-15)

18:00 Szlovénia-Horvátország Az 1. mérkőzésen: Horvátország-Szlovénia 23-28 (10-15)

18:00 Törökország-Csehország Az 1. mérkőzésen: Csehország-Törökország 29-25 (15-15)

19:00 Lengyelország-Oroszország Az 1. mérkőzésen: Oroszország-Lengyelország 31-20 (15-14)

A világbajnokság további résztvevői: Németország (rendező), Norvégia (címvédő, Európa-bajnok)
Európa: Hollandia (Európa-bajnoki 2.), Franciaország (Európa-bajnoki 3.), Dánia (Európa-bajnoki 4.)
Afrika: Angola (Afrika-bajnoki 1.), Tunézia (Afrika-bajnoki 2.), Kamerun Afrika-bajnoki 3.)
Ázsia: Dél-Korea (Ázsia-bajnok), Japán (Ázsia-bajnoki 2.), Kína (Ázsia-bajnoki 3.)
Amerika: a Pán-Amerika bajnokság (2017. június 18-25.) első három helyezettje