Nagy harcra késztettük a világbajnokot

Szünet előtt sok helyzetet kihagyott a magyar válogatott a vb-címvédő Norvégia ellen, majd feljavult a játéka, remekül helytállt, és ha kicsit nagyobb szerencséje van, pontot szerezhetett volna.
Női Európa-bajnokság, Svédország
II-es középdöntő csoport, 2. forduló:
MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 23-24 (9-11)
Helsingborg,1400 néző.V.: Jurinovic, Mrvica (horvátok).
Magyarország: Kiss É., Szikora (kapusok), Bódi 1, Dombi, Erdősi 3, Görbicz 5 (2), Hornyák D. 2, Kisfaludy 2, Klivinyi 3, Kovács A. 5 (1), Lukács, Mészáros, Planéta 2, Schatzl, Szekeres, Triscsuk. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Norvégia: Grimsbö 1, Si. Solberg 1 (kapusok), Arntzen 5, Aune 1, Frafjord 3, Herrem, Ingstad, Kristiansen 1, Kurtovic 3, Mörk 6 (3), S. Oftedal 1, Skogrand, Solaas, Sa. Solberg, Tomac, Waade 2. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3.

A skandinávok ellen először léphetett pályára az Eb-n Planéta Szimonetta, aki rögvest góllal mutatkozott be, majd Klivinyi és Görbicz is betalált, Szikora pedig kezdő kapusként már a találkozó elején védéseket mutatott be. Grimsbö sem tétlenkedett, így negyedóra múltán 8-5-re vezettek a norvégok, amikor Kim Rasmussen időt kért. Sok technikai hibát követtek el a norvégok, a magyar válogatott azonban több ziccert is hibázott, az első húsz percben 16 lövésünkből csupán 6 akadt be, és számos tiszta helyzetben hárított Grimsbö. Két büntetőnk is kimaradt, így nem tudtunk közelebb zárkózni, a 27. percben pedig 10-7-nél a norvégok is időt kértek. Szkora hárította Arntzen büntetőjét, majd Hornyák talált be. A mieink jól megoldották a támadás-védekezés cserét, az ellenfél alig tudott élni fő fegyverével, a lerohanásból elért könnyű gólokkal, Szikora is jó teljesítményt nyújtott, így szünetben két góllal vezetett a világbajnok.

Erdősi gólja vezette be a 2. félidőt, majd Szikora hárította Oftedal büntetőjét. Emberhátrányban egyenlítettünk, majd a vezetést is átvette a rendkívül bátran játszó magyar válogatott! Megrázták magukat a norvégok, így 15-17-nél ismét két gól volt az előnyük, de nyílt maradt a végjáték, noha a második félidőben Artzent nem tudtuk tartani. Kovács Anna betörésből, hétméteresből és átlövésből is eredményes volt, 19-19-nél pedig Thorir Hergeirsson kért időt. A kis ideig pihenő Mörk visszaállt, és kétszer betalált, ismét két góllal vezettek az északiak, majd Frafjord is gólt lőtt az 56. percben, és 23-20-nál ismét a magyar szövetségi kapitány rendelte magához a válogatott tagjait. Kovács és Bódi is betalált, de Mörk pontot tett a mérkőzés végére, majd eladtuk a labdát, végül Görbicz találata zárta a mérkőzést. Az egy gólos vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatott már biztosan nem játszhat az 5. helyért, de Oroszország ellen egy győzelemmel szerdán a csoport 4. helyére odaérhet. Norvégia csoportgyőztesként biztosította be helyét az elődöntőben.

Kim Rasmussen: – Kis szerencse kellett volna a pontszerzéshez, de védekezésben és támadásban is jól teljesítettünk. Nagyot harcoltunk, sajnálom, hogy nem sikerült még jobb eredményt elérnünk. Ma emiatt szomorúak vagyunk, de holnap már büszkék lehetünk erre az eredményre.

Csehország-Románia 28-30 (14-17)

A csoport állása: 1. Norvégia 8 p (92-84), 2. Románia 6 p (102-89), 3. Dánia 4 p (76-70), 4. Oroszország 2 p (64-69, 5. Csehország 2 p (108-109),), 6. Magyarország 0 p (84-103)

I. csoport.
Spanyolország–Németország 20–20(12–9) Ld: Pena 7, Cabral 5, ill. Hubinger 5, Huber 4
Szerbia–Hollandia 27–35 (12–17) Ld: Sztoiljkovics 8, Radoszavljevics 4, ill. Abbingh 6, Broch 6.
Svédország–Franciaország 19–21(10–12) Ld: J. Roberts 5, Gullden 4, ill. Nze Minko 6, Lacrabere 4