Újabb győzelem, újabb pontok

Női Eb-selejtező, 7. csoport, 2. forduló:
FEHÉROROSZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 18-25 (8-12)
Minszk,2000 néző. V.: Opava, Valek (csehek).
FEHÉROROSZORSZÁG: Kumpel, Burduk (kapusok), Artsiukovich 4, Dronova, Hutava, Iljina, Jemeljaneka, Kanaval 1 (1), Kotsina 1, Mazgo, Nestsiaruk 1, Rudovszkaja, Samanuszkaja 1, Szilitszkaja, Tryzno, Vaszileuszkaja 10 (4). Szövetségi kapitány: Tomaz Cater.
MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 3, Görbicz 6 (4), Háfra, Hársfalvi, Kisfaludy 2, Klivinyi 4, Kovács A. 2, Kovacsics 1, Lukács, Mayer 1, Schatzl 2, Szekeres, Szöllősi-Zácsik 4, Tomori. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4.

Kim Rasmussen: – A mérkőzés elején a védekezésünk nem volt megfelelő, de végül megfelelő koncentrációval feljavultunk, és végül a jó kapusteljesítménynek is köszönhetően kontrolláltuk a találkozót. Támadásban megzavart minket Tomori Zsuzsi kiválása, remélem, hamarosan újra játszhat. A két pont megszerzésének örülünk, dolgozunk tovább.

A kapuban Bíró Blankával és nyitott védekezéssel kezdte a magyar csapat a mérkőzést Minszkben. Schatzl szerezte az első gólt, de két fehérorosz gól következett Arstiukovich révén. Tomori Zsuzsanna pedig egy ütközést követően ápolásra szorult, így Kovács Annának kellett pályára jönnie. A győriek átlövőjének a térdével akadt problémája, további vizsgálatok szükségesek Magyarországon. Nem kezdett jól a magyar csapat, így a 10. perc végén Kim Rasmussen 4-2-es hazai vezetésnél időt kért. Jól kezdett Kumpel a fehérorosz kapuban, de Bíró is több védéssel rajtolt, így egyenlítettünk. Támadásban több variációt is kipróbált a magyar csapat, a védelmünk pedig a nyitottról a hatos falra való átállással megerősödött, így 10-8-ra mára mieink vezettek, majd elöl több egyéni akcióból is magyar gól született, így 12-8-as magyar vezetéssel zárult az első félidő.

Szünet után Görbicz büntetőjével tovább növeltük az előnyt, és 5-6 gólon stabilizálódott a magyar előny, az ellenféltől kizárólag az egykori békéscsabai Vaszileuszkaja tudott eredményes lenni a 2. félidőben, egészen a 43. percig. A hajrában Janurik Kinga is lehetőséget kapott, és rögtön egy hárított hétméteressel mutatkozott be 21-14-es magyar vezetésnél, az utolsó percekre pedig nem maradt kérdés, végül hét gólos győzelemmel folytatta az Eb-selejtezőket a magyar válogatott.

A csoport másik mérkőzésén:
Koszovó-Hollandia 12-40 (4-19)

A csoport állása: 1. Hollandia 4 p (73-33), 2. Magyarország 4 p (62-30), 3. Fehéroroszország 0 p (39-58), 4. Koszovó 0 p (24-77)
A csoport első két helyezettje jut ki a franciaországi Európa-bajnokságra, amelyet 2018 decemberében rendezne.

1.cs.:Svájc-Norvégia 12-29,Ukrajna-Horvátország 26-22,Horvátország-Svájc 32-28,Norvégia-Ukrajna 35-22.

2.cs.:Lengyelország-Olaszország 40-13,Montenegró-Szlovákia 24-23,Olaszország-Montenegró 16-23,Szlovákia-Lengyelország 20-29.

3.cs.:Szerbia-Faőren Szg 36-20,Svédország-Macedónia 38-26,Faőren Szg-Svédország 15-33,Macedónia-Szerbia 27-33.

4.cs.:Románia-Ausztria 30-23,Oroszország-Portugália 32-25,Ausztria-Oroszország 27-25,Portugália-Románia 16-32.

5.cs.:Csehország-Izland 30-23,Dánia-Szlovénia 28-22,Izland-Dánia 14-29,Szlovénia-Csehország 28-28.

6.cs.:Spanyolország-Törökország 35-16,Németország-Litvánia 26-26,Törökország-Németország 16-30,Litvánia-Spanyolország 17-24.