Csatlakozás

Ismét a Veszprém a kupagyőztes

Magyar Kupa

27. alkalommal nyerte meg a férfi Magyar Kupát a Veszprém, amely a debreceni fináléban nagy csatában győzte le a Szegedet, és zsinórban tizedszer ünnepelhetett.
Férfi Magyar Kupa, döntő:
MOL-PICK SZEGED-TELEKOM VESZPRÉM 21-23 (11-10)
Debrecen,V.: Herczeg, Südi.
SZEGED: Sego, Sierra (kapusok), Balogh 1, Bánhidi 3, Blazevic, Bodó 4, Gaber 1, Gonsalves 1, Kallman 2, Sigurmannsson 4 (4), Skube 2, Sostaric, Srsen 2, Zhitnikov 1, Zubai. Edző: Juan Carlos Pastor.
VESZPRÉM: Alilovic, Mikler (kapusok), Blagotinsek, Gajic 2, Ilic, Jamali, Lékai 6 (1), Manaskov 2, Marguc 1, Nagy 4, Nenadic 4, Schuch, Sulic 2, Terzic, Tonnesen 2, Ugalde. Edző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 4, ill. 16.Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.

Telt ház, hatezer néző előtt kezdődött meg, fantasztikus hangulatban a férfi Magyar Kupa döntője a Főnix Csarnokban. A kezdődobást Tóvizi Petra, a magyar női junior válogatott és a DVSC-TVP játékosa, a nyári debreceni U20-as világbajnokság nagykövete végezte el.

Srsen révén a szegediek kezdtek jobban, Nagy László a 4. perc végén egyenlített. 3-3-nál Sego hárította Manaszkov büntetőjét, Sigurmansson a másik oldalon viszont belőtte a hetest. Két góllal először a Szeged tudott meglépni (9-7), a 18. percben pedig Schuch már a második két perces büntetését kapta. Tönnesen beállása után kétszer is betalált, majd Bánhidivel együtt a páros kiállítás sorsára jutott kakaskodásért. Ljubomir Vranjes a 28. percben időt kért, majd Lékai büntetőből lőtte negyedik gólját, egyenlített a címvédő (10-10). Manaszkov a kapuba talált, de leért a lába, így nem adták meg a gólt, Bodó azonban szünet előtt előnyhöz juttatta a Szegedet.

Skube gólja nyitotta a 2. félidőt, de egyenlített a Veszprém, majd Nagy góljával hosszú idő után a vezetést is átvette. Gajic talált be gyors egymásutánban kétszer, Juan Carlos Pastor pedig időt kért (14-16). Használt is csapatának az egy perc, fordított a Szeged, de nem tudott nagyobb előnyre szert tenni. Kettős emberelőnyben nem tudott gólt lőni a Pick, Sostaric ziccerét Alilovic hárította, a Veszprém pedig három góllal elhúzott. Lékai kezét ápolni kellett, nem tudott visszatérni, 21-18-nál az 54. percben Ljubomir Vranjes is időt kért. Nenadics is betalált, az utolsó öt perc pedig négy gólos Telekom-vezetéssel kezdődött, miután Alilovic parádézott a kapuban. A végére még szépített a Szeged és feljött két gólra, de a hátrányát már nem tudta ledolgozni, így a Veszprém együttese két gólos győzelemmel ismét Magyar Kupa-győztes.