Csatlakozás

Az esélyesek nem hibáztak

EHF Kupa

Rangadókkal kezdődött a női kézilabda bajnokság. Szombaton az Érd az FTC-t fogadta és Hafráék nem sok esélyt adtak a hazaiaknak.

A zöld-fehérek az első félidőben eldöntötték a két pont sorsát. Az érdiek a végére csak szépítettek az eredményen.
Az igazi harc vasárnap volt Győrben, ahol a két európai bajnok a FINAL4 győztes Görbiczék a EHF kupa nyertes Siófokot fogadták. Érdekesség, hogy mindkét oldalon sérült világklasszisok ültek a leláton.A Győrből Eduarda Amorim, Kari Aalvik Grimsbö, Amanda Kurtovic és Jana Knedlíková, a siófokiaknál pedig az ujjsérülést szenvedő Nerea Pena begipszelt jobb kezével pihent.
A Rába-partiak gyors játékukkal hozták az első félidőt. A szünet után felzárkozott a vendég gárda. A remek napot kifogó cserekapus Szikora vezérletével, de a lehetőség kapuját nem tudták átlépni.

Érd HC–FTC-Rail Cargo Hungaria 28–31 (12–17),Győri Audi ETO KC–Siófok KC 27–24 (17–13)